top of page
  • gefenbentsur

דיטוקס - מהם הסימנים שמצביעים על צורך בניקוי רעלים?

עודכן: 5 במאי 2020


חוסר אנרגיה

תחושת תשישות ועייפות במהלך היום. לעתים גם שינה לא איכותית, קושי לקום בבוקר ונפילות אנרגיה במשך היום. מצב נוסף הוא תחושה של ערפול מחשבתי וחוסר ריכוז. כל אלה יכולים להיות סימן לכך שמערכות הפינוי של הגוף עובדות קשה או בצורה לא יעילה. יחד עם זאת, חוסר אנרגיה יכול להיות קשור במצבים אחרים, כמו למשל אנמיה, חוסר בשתיית מים, מחלת הנשיקה ועוד.


נפיחות בבטן ועצירות

באופן תקין המעיים נפטרים מפסולת. תזונה לקויה, תזונה דלה בסיבים, שתיית מים מועטה והפרת האיזון בפלורת המעי (אוכלוסיית החיידקים הידידותיים) עלולים לגרום לעצירות ונפיחות בבטן. הפסולת נשארת במעיים זמן רב מדי, חלק מהרעלנים נספגים חזרה דרך המעי למחזור הדם ומוסיפים לעומס הרעלים. פעמים רבות אנשים הסובלים מעצירות יסבלו גם מכאבי ראש הקשורים לרעילות שחוזרת לגוף. עצירות איננה מצב תקין, גם אם היא קיימת שנים וחשוב מאוד לטפל בה. עוד סממן שיכול להצביע על צורך בדיטוקס הוא ריח רע מהגוף או מהפה שלא קשורים בהקפדה על היגיינה. ניקוי רעלים יכול להפחית ריחות רעים, תוספי פרוביוטיקה וכלורופיל יכולים להועיל במידה ומקור הבעיה ממערכת העיכול.בעיות עור

אקנה, פצעונים, פריחות או התפרצות של מחלות עור כמו אקזמה ופסוריאזיס קשורים גם הם לרעילות גבוהה בגוף. אחת הדרכים של הגוף להתמודד עם רעלים היא להוציא אותם דרך העור. העור גם הוא נחשב לאיבר מפנה בגוף בעל שטח פנים גדול. כשמערכות הפינוי עמוסות ולא מצליחות לפנות כמו שצריך, הגוף זורק את הרעלים לכיוון העור, דבר שיכול להתבטא בתופעות עוריות שונות, כמו התפרצויות פסוריאזיס ואקזמה, כתמים, פריחות, גרד ואקנה. כחלק מהטיפול, חשוב לחזק ולתמוך במערכות הפינוי של הגוף ולסייע לו בהתמודדות עם עומס הרעלים.קושי לרדת במשקל

הכבד, בין תפקידיו הרבים אחראי על נטרול רעלנים מהגוף. אך כאשר הכבד עמוס, הגוף מחפש פתרון לאותם רעלנים והוא עושה זאת על ידי ייצור שומן שיבודד אותם וימנע מהם מלהגיע לרקמות אחרות ולגרום בהן נזק. אחד המנגנונים היעילים של הגוף בהתמודדות עם עודף רעלים, הוא היכולת לעטוף אותם ברקמת השומן, שם הם נאגרים לתקופות ממושכות. ככל שאנו חשופים יותר לרעלים כך עולה הצורך של הגוף בהגדלת רקמת השומן הצוברת אותם. במצב כזה קשה יותר לרדת במשקל ולהיפטר משומן שנועד להגן על הגוף מרעלים. תהליך ירידה במשקל כולל פירוק מאגרי שומן והוצאה של רעלים. כמו בתהליך של דיטוקס, חשוב ביותר לעזור להם להתפנות החוצה מהגוף על מנת שלא יגרמו נזק או יאגרו ברקמות אחרות. בנוסף לזה, עליה במשקל וקושי לרדת במשקל קשורים לעתים קרובות במערכת ההורמונלית. הורמוני מין, אינסולין והורמוני בלוטת התריס הם חלק מההורמונים המשפיעים על המשקל, התיאבון ואגירת השומן בגוף. המערכת ההורמונלית מושפעת בין היתר מחשיפה מוגברת לרעלים שמגיעים מהמזון, מזיהום אוויר ומוצרי טיפוח וקוסמטיקה. בנוסף לרעלנים, אנו חשופים להורמונים המצויים במזונות כמו מוצרי חלב פרה שמשפיעים על המצב ההורמונלי בגוף. ניקוי רעלים יסייע בפינוי עודפי הורמונים ורעלים מהגוף ויסייע בטווח הקצר והארוך להשגת ושמירת משקל גוף תקין.מאיפה מגיעים הרעלים?

מהאוויר, מהמזון שאנו אוכלים – מזונות מעובדים, מזון מהחי, ירקות ופירות מרוססים וכן ממוצרי קוסמטיקה וטיפוח שאינם טבעיים. בתהליכי חילוף החומרים הטבעי של הגוף נוצרת פסולת מטבולית, שגם אותה הגוף צריך לפנות. מערכות הפינוי בגוף הן הכבד, הכליות ומערכת הלימפה. הפסולת מתפנה מהגוף על ידי מערכת השתן המעיים והעור. לפעמים עומס הרעלים גדול ומערכות אלו פועלות בצורה פחות יעילה וכאן יש מקום לעזור לגוף, בין אם זה על ידי צמצום החשיפה לרעלים ובין אם זה על ידי תהליך מכוון של ניקוי רעלים. מחלות רבות קשורות בצורה ישירה או עקיפה למצב הרעילות בגוף, כמו לדוגמה דלקות פרקים, סרטן, השמנה, כבד שומני ועוד. חלק מהחומרים הרעילים קשים לפירוק ולחלקם זמן מחצית חיים ארוך במיוחד מה שגורם להם להישאר בגוף זמן רב.


למה חשוב לעשות דיטוקס בליווי מקצועי?

תהליך ניקוי רעלים צריך להיות מותאם באופן ספציפי, זאת מפני שחשוב לדאוג לא רק להוצאת הרעלים מהגוף אלא גם לדאוג לפינוי שלהם מהגוף על ידי צמחי מרפא מתאימים. מזונות וצמחים מסוימים לא מתאימים לכולם, יש להתחשב במצב הבריאותי, בתרופות ולעשות את התהליך בצורה הדרגתית. תהליך הדיטוקס אינו מתאים לכולם ויש מצבים בהם לא מומלץ לבצע תהליך זה, כמו למשל היריון.


לתיאום פגישת ייעוץ 052-3636629

גפן בן צור – נטורופתית N.D243 צפיות0 תגובות

Commenti


bottom of page