top of page
  • gefenbentsur

פטריות לפני הגשם

עודכן: 25 באוק׳ 2019

פטריות מרפא או "פטריות כוח" נמצאות בשימוש כבר אלפי שנים ונחשבות נדירות ובעלות ערך רב. בעבר רק קיסרים ואנשים מהמעמד הגבוה יכלו להרשות לעצמם ליהנות מיתרונותיהן של פטריות המרפא היוקרתיות. מכיוון שלפטריות אין מערכת חיסונית שתגן עליהן מפני וירוסים, חיידקים ופטריות אחרות, הן מייצרות חומרים הנקראים פוליסכרידים.החומרים הפעילים שבפטריות

פוליסכרידים הן מולקולות בעלות מבנה ייחודי שיודעות ללמד את מערכת החיסון לזהות פתוגנים על ידי כך שהן מציגות לתאי מערכת החיסון רצפים שנמצאים על גבי חיידקים, וירוסים או פטריות וכך מערכת החיסון מזהה במהירות מחוללי מחלות ומגיבה. יתרון זה מקצר בצורה משמעותית את משך המחלה או אף מונע את התפרצותה. לכל פטרייה יש פוליסכרידים ייחודיים משלה ולכן שילוב של כמה סוגי פטריות יוצר סינרגיה ומערכת החיסון מקבלת מידע רב וכך הגנה רחבה יותר מפני מזהמים שונים.


איך זה מגיע?

השימוש בפטריות הוא פשוט ונוח, ניתן לצרוך בכמוסות לצורך חיזוק חיסוני ומניעה לקראת החורף, ובמינונים גבוהים יותר במצבים אקוטיים של מחלה. את תמציות הפטריות תוכלו לצרוך בכמוסות. למי שלא בולע כדורים, ניתן לפתוח את הכמוסה ולערבב באוכל או בחליטה. החום לא פוגע בחומרים הפעילים, לפעמים אף משפר את ספיגתם. אפשר לקחת יחד עם האוכל, הן נספגות בקלות ומחזקות מאוד את הגוף.


למי מתאים?

פטריות מרפא בטוחות מאוד לשימוש, מתאימות לכלל האוכלוסייה, מילדים קטנים ועד קשישים ואפילו לנשים בהריון ומניקות. הן לא מתנגשות כמעט עם אף תרופה, ועדיין מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע שמבין בפטריות כדי לוודא שאין התנגשות עם תרופות כרוניות כי יש יוצאים מן הכלל. האנשים היחידים שלא יכולים להשתמש בפטריות הם כאלה שיש להם אלרגיה ידועה, שזה דבר נדיר מאוד. אם אתם עובדים במערכת החינוך, למשל בגני ילדים או בתי ספר או במערכת הבריאות ונמצאים במקומות סגורים רוב שעות היום, או אם אתם נוטים להידבק בקלות במחלות חורף, לכם במיוחד כדאי לחזק את הגוף כבר מעכשיו.
אני כבר חולה, מה עושים?

אם כבר חליתם ואתם מקבלים טיפול תרופתי כלשהו, כמו אנטיביוטיקה או תרופות לצינון, מותר לכם לקחת גם תוסף פטריות, אפילו רצוי. היתרון הגדול הוא שפטריות מרפא מסוימות עוזרות לטפל בזיהומים וויראליים שהם הנפוצים ביותר בחורף - צינון, שיעול, שפעת ומחלות וויראליות נוספות כמו מחלת הנשיקה, הרפס ועוד. לרפואה הקונבנציונלית אין יותר מדי טיפולים נגד וירוסים (נגיפים) ואנטיביוטיקה ניתנת רק אם המחלה נגרמה על ידי חיידק. הפטריות מסייעות למערכת החיסונית להתמודד יותר בקלות עם מחלות שנגרמות מחיידקים, וירוסים או פטריות. מהבחינה הזאת, לרפואה הטבעית יש הרבה מה להציע.


מה עם פטריות מאכל?

גם בפטריות מאכל יש פוליסכרידים ומומלץ לשלב אותן במרקים, תבשילים וסלטים, גם הן תורמות למערכת החיסון. בפטריות מרפא יש ריכוזים גבוהים של חומרים פעילים, בכל פטרייה חומרים ייחודיים משלה. לרוב אנו נשתמש בתמציות ולכן ההשפעה תהיה משמעותית יותר. לכל הפטריות יש השפעה אנטי סרטנית, גם במקרה הזה דרך השפעתן על מערכת החיסון.


ההמלצה שלי

לארון התרופות של החורף הקרוב אני ממליצה לכם להצטייד בשני מוצרים:

1. תוסף שמבוסס על 8 סוגי פטריות שנותן הגנה רחבה ומחזק את מערכת החיסון.

2. תוסף המבוסס על פטרייה אחת, שחזקה מאוד בטיפול בווירוסים. היא מיועדת לטיפול אקוטי לכל וירוס שהוא, החל משפעת, סוגי הרפס שונים, מחלת הנשיקה ועד וירוס בטן. פטרייה זו מזרזת את ההחלמה ויכולה לעצור את ההתפרצות. טוב שיש בבית.

המינונים נקבעים לפי המטרה – טיפול מניעתי או אקוטי ובהתאם לגיל.


את שני התוספים ניתן לרכוש דרכי בהזמנה מראש - 052-3636629

מאחלת לכולנו חורף בריא.


גפן בן צור

נטורופתית N.D128 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page