top of page
  • gefenbentsur

צרבת: הגורמים, הסיכונים והפתרונות

עודכן: 9 בספט׳ 2021


מוכר לכם? אם כן, תמשיכו לקרוא, יש כמה דברים שכדאי שתדעו.

אחרי שאני אספר לכם קצת על הגורמים לתופעה המעיקה שנקראת צרבת,

יש דבר חשוב שצריך לדעת על הטיפול התרופתי ולמה לא כדאי לקחת אותו לאורך זמן!


על הסיכון שכרוך באי טיפול במצב של צרבת,

וגם, איך לא?! על הפתרונות הטבעיים הקיימים, שלא תישארו אבודים.יאללה בואו נתחיל.צרבת היא תופעה נפוצה ומוכרת. תמיד יש לה גורם. הנה כמה מהגורמים הנפוצים לצרבת:

חיידק בקיבה- הליקובקטר פילורי, ריפלוקס (GRED), עודף או תת חומציות בקיבה, מזונות או משקאות מסוימים, תרופות, עישון, בקע סרעפתי, השמנת יתר והריון. גם מתח נפשי (סטרס) גורם להופעת צרבת או החמרה בתופעות של ריפלוקס.


שמתם לב שסטרס חוזר על עצמו כמעט בכל מחלה?

מה מרגישים כשיש צרבת?תחושת שריפה או בעירה ולפעמים הביטוי הוא כאבים באזור החזה. קורה שאנשים מגיעים למיון עם כאבים חזקים בחזה עם חשש להתקף לב ומגלים שיש להם צרבת או ריפלוקס.


אגב, תמיד עדיף להגיע לבית חולים אם יש חשש לאירוע לב, מקסימום ישלחו אתכם הביתה עם אבחנה של ריפלוקס או התקף חרדה.


תסמינים נוספים עשויים להתבטא בטעם חמוץ בפה, צרידות, כחכוח, שיעול כרוני. תלונות על דלקות גרון חוזרות וכאבים במרכז החזה.סותרי חומצה לא לוקחים לתקופה ממושכת!בין אם הגורם לצרבת הוא בעיה פיזית כמו החלשות הסוגר הוושטי התחתון, שגורם להחזר תוכן הקיבה חזרה לכיוון הוושט ובין אם מדובר על הליקובקטר פילורי, הטיפול הראשוני שהרופא ייתן הוא מרשם לסותרי חומצה (למשל- לוסק, אומפרדקס, נקסיום, לנטון).


מי שמכיר אותי, יודע שאני לא מתנגדת לטיפולים קונבנציונליים, אני מאמינה בבריאות וכל מה שעוזר הוא מבורך.


רק יש עניין שחשוב לדעת אם קיבלתם מרשם לסותרי חומצה: הם לא מיועדים לטיפול ממושך.


כטיפול ממוקד או במקביל לטיפול תרופתי שעלול לפגוע בקיבה, זה בסדר. כל עוד זה זמני.


הבעיה היא שיש אנשים שממשיכים לקחת את התרופות האלה למשך שנים וזה רע מאוד.בעיות עיכול וספיגהנטילת תרופות סותרות חומצה לאורך זמן, פוגעת בספיגת מינרלים חשובים, כדוגמת סידן ומגנזיום מה שעלול להוביל להיחלשות ופגיעה בעצמות למשל.

בנטילה ממושכת, תרופות אלו יגרמו להפרעות בעיכול ולתופעות כמו שלשולים ובחילות, חלקן מעלות שכיחות לדלקת ריאות ודלקת בקיבה.
הקיבה שלנו אמורה להיות חומציתהחומציות בקיבה היא גבוהה ביותר ויש לכך סיבה טובה. מטרתה היא קודם כל לחטא ולהשמיד חיידקים ואורגניזמים נוספים שנכנסים לנו לגוף יחד עם המזון. הסביבה החומצית הכרחית לפעילות אנזימים מפרקי חלבון, שמתחילה בקיבה וחיונית לספיגת ויטמין B12.האם צרבת מסוכנת? מה קורה אם לא מטפלים?הקיבה מצופה בשכבת הגנה רירית שמגינה עליה מהחומציות של עצמה. התאים המיוחדים המצויים בדופן הקיבה מתחלפים בקצב גבוה ומונעים את עיכול דופן הקיבה.


לעומת זאת, התאים המצויים בוושט לא מותאמים לסביבה חומצית כמו זו המצויה בקיבה.

ריפלוקס או צרבת, גורמים להחזר של תוכן הקיבה החומצי לכיוון הוושט, מה שעלול לגרום לכוויה.


מצב כרוני מעלה סיכון לדלקת בוושט, היצרות בוושט, כיבים ואפילו סרטן.לא להתעלם מהגוף כשהוא מנסה לאותת לנו משהו!כל תחושה לא נעימה בגוף, מטרתה להסב את תשומת ליבנו לכך שיש בעיה.


אם התרגלתם לחיות עם תופעות גופניות או נפשיות לא נעימות, כי הן מלוות אתכם כבר שנים או כי "יש לכם כוח סבל", זה הזמן לעצור לרגע ולהתייחס לגוף שלכם שמנסה לומר לכם משהו.טיפול טבעי לצרבתהטיפול הטבעי הוא בהתאמה לגורם. אם אובחנתם עם הליקובקטר פילורי, מיגור של החיידק הוא הפתרון שיביא להפסקת הצרבת ויתר התסמינים.


אם בחרתם לקחת את הטיפול התרופתי, גם אז כדאי לעשות טיפול משקם לקיבה לאחר מכן כדי לחזור למצב של איזון ובריאות.


זה נכון לגבי כל סיבה שגרמה להופעת התסמינים. זיהוי הגורם וטיפול בהתאם.
אף פעם אל תוותרו כשיש מה לעשותלקראת השנה החדשה, אני מאחלת לכולנו שנבחר להקשיב לגוף שלנו, לאהוב אותו.גפן בן צור נטורופתית, מאבחנת דרך גלגל העין

ייעוץ תזונה, התאמת תוספי תזונה ופטריות מרפא


כתובת: המחלבה 111 כפר ויתקין

ליצירת קשר: 052-3636629

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page